Language
Select your language
Set your preferred language.
Language
English
skip to main content
skip to navigation
Skip to Navigation
Chicopee Public Schools
Login
Links & Resources
Calendars
Departments
Schools
Staff Directory
Contact
A
Luz
Ayala-Mundo
SIMS Data Technologist
B
Michael
Barrett
Sr. Systems Engineer
David
Barsalou
School Committee - Ward 2 Representative
Holly
Bayeur
Central Enrollment - Senior Clerk Typist
Jennifer
Bellville
Assistant Superintendent for Instruction & Accountability
Ronald
Benard
School Committee - Ward 9 Representative
Katherine
Benoit
District Hearing & Vision Tech
Whitey
Bergeron
Store Keeper
Jacilyn
Berriman
Special Education Coordinator
Eliseo
Bjorkman
District Spanish Translator/Interpreter
Rebecca
Bouchard
Legal Compliance Officer
Cindy
Boyer
Food Service - Head Clerk
Jennifer
Boze
Food Service - Senior Clerk Typist
Melanie
Brassard
District-Wide BCBA
Carlton
Brooks
School Committee- Ward 6
Jason
Buckley
TV Operations / A/V Manager
Julliette
Burque
District Content Specialist, Humanities
Stacy
Byrnes
Business Office - Administrative Secretary to the Director of Budget and Finance
C
Andrea
Cameron
Special Education Coordinator
Sandy
Chagnon
Athletics - Senior Clerk Typist
Scott
Chapdelaine
Director of Maintenance
Karen
Clark
Superintendent’s Office - Senior Clerk Typist
Kristen
Coelho
Family and Community Engagement Facilitator
Mary
Colburn
Instruction and Accountability - Administrative Secretary
Edward
Costello
Computer Technician
D
Shelley
Dellaquila
Director of Transportation
Cassandra
DeMarco
Special Education - Senior Clerk Typist
Tanner
Demers
Media and Communications
Jennifer
Dort
Special Education - Administrative Secretary
Kathleen
Dos Santos-Pereira
Human Resources - Senior Clerk Typist
Jason
Dout
School Committee - Ward 3 Representative
Jessica
Dow
Transportation Personnel Liaison
Jodi
Dubuque
Payroll - Senior Clerk Typist
Nick
Duell
Director of Instructional Technology
E
Kimberly
Ehrlich
PD & Instructional Support Liaison
F
Jill
Fijal
Homeless Liaison and Foster Care Coordinator
Neva
Frumkin
Special Education Coordinator
G
Katie
Geoffroy
Supervisor of Attendance
Timothy
Girard
Craftsman - HVAC
Doug
Girouard
Ward 8 Representative
Deborah
Green
Director of Human Resources
H
Kristy
Hall
District-Wide BCBA
Melody
Hart
Payroll - Senior Clerk Typist
Sarah
Hoar
Administrative Assistant to the Superintendent
Kelly
Hurley
Special Education Coordinator
I
Carl
Ingram
Director of Career and Technical Education
J
Brianna
Jackson
Farm to School Coordinator
Nathan
Joslyn
Craftsman - Mason
K
Maryann
Keating
Maintenance - Senior Clerk Typist
Rhoda
Krokov
Accounts Payable - Senior Clerk Typist
Carol
Kruser
Assistant Superintendant for Student Support Services
L
Donald
Lamothe
School Committee- Ward 7 Representative
Elizabeth
Lindsey
Grants - Senior Clerk Typist
M
Sean
Mackin
Coordinator of Athletics
Tamie
Martin
Maintenance - Senior Clerk Typist
Tessie
Maxwell
District-Wide BCBA
Kathleen
McCormick
Special Education - Senior Clerk Typist
Michael
McDonald
Special Education Coordinator
Ayanna
Meadows
Computer Technician
Christina
Messier-Bristol
Human Resources - Administrative Secretary
John
Miarecki
Director of Budget & Finance
O
Joyce
O'neil
Nursing Supervisor
Susan
Ortiz
Telecom/IT - Head Clerk
P
Daniel
Pepin
Computer Technician
Sandra
Peret
School Committee- Ward 4 Representative
Christina
Pina
Instructional Data Specialist
Amanda
Pise
Tom
Poole
Computer Technician
R
Heidi
Raleigh
Senior Clerk Typist
Ron
Rivet
Assistant Chief Information Officer, City, Schools and ChicopeeTV
Ryan
Rivet
Computer Technician
Johnny
Rodriguez
Service Desk Technician
Adam
Rooney
Building Custodian
Deanna
Rousseau
School Committee - Ward 1 Representative
S
Grace
Schofield
Ward 5 Representative
Cynthia
Schonagel
Director of ELL Services and New Educator Development
Andrea
Stolar
Director of Special Education
Keith
Sullivan
Assistant Director of Maintenance
Phyllis
Sullivan
Accounts Payable - Senior Clerk Typist
Cheryl
Szafran
District-Wide BCBA
Chester
Szetela
School Committee - At-Large Representative
Susan
Szetela-Lopes
School Committee- At-Large Representative
T
Abbey
Tenczar
Social Emotional Director
Kristopher
Theriault
Grants Administrator
Jessica
Thornton
Substitute Personnel Liaison
James
Trehey
Craftsman - Electrician
V
Andrew
Vernon
Chief Information Officer, City, Schools and ChicopeeTV
John
Vieau
Mayor - Chairperson, School Committee
W
Deborah
Wandas Socha
Maintenance - Administrative Secretary
Dr. Marcus
Ware
Superintendent of Schools
Melanie
Wilk
Director of Food Service
Wade
Wofford
Teacher, TV & Film Production
Iwona
Wojtaszek
Building Custodian
Home
Account
SchoolFeed
Menu